KŁOKOCIN
Zachęcamy mieszkańców naszej dzielnicy, aby w dniach: 2 maja – Dzień Flagi Państwowej i 3 maja – Święto Uchwalenia Konstytucji 3–go Maja, w poszanowaniu tak ważnego symbolu narodowego pojawiły się flagi narodowe na budynkach. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obecnie jednym z najmłodszych świąt państwowych. Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień Flagi ustanowił Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Filia - 19 w Kłokocinie zaprasza na wystawę pt. Obrazy Igłą Malowane autorstwa Jana Fijasa z Żor. Wystawę można zwiedzać od 6 do 31 maja. Serdecznie zapraszamy.

Więcej…

 

Serdeczne życzenia Wesołego Alleluja,  
oraz dużo zdrowia i pogody ducha
Niech radość Wielkanocy
napełni nasze serca nadzieją i obfitością
łask od Chrystusa Zmartwychwstałego
 oraz smacznego święconego
w gronie najbliższych życzy

                       Rada i Zarząd Dzielnicy Kłokocin

 
Około 80 mieszkańców wzieło udział w zebraniu sprawozdawczym jakie odbyło się 18 marca w sali OSP Kłokocin. Gośćmi zebrania byli: Zastępca Prezydenta Miasta Michał Śmigielski, pełnomocnik prezydenta ds. dróg i gospodarki komunalnej Janusz Koper oraz Grzegorz Nowak – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w rybnickim magistracie.

Więcej…

 
Stowarzyszenie Emerytów zorganizowało 14 marca w sali OSP spotkanie towarzyskie z okazji Dnia Kobiet. Przewodniczący stowarzyszenia p. Stanisław Marcisz złożył wszystkim obecnym Paniom życzenia z okazji ich święta a obecni na sali panowie obdarowali ich kwiatami. Kapela „Kondy" umilała zebranym czas swoimi przyśpiewkami i skeczami. 

Więcej…

 
8 marca ruszył plebiscyt Dziennika Zachodniego oraz portalu internetowego - rybnik.naszemiasto.pl na najlepszego proboszcza w Rybniku. O wytypowanie księży poproszono czytelników gazety oraz internautów - na odzew mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Do grona nominowanych mieszkańcy Kłokocina zgłosili także naszego proboszcza Andrzeja Gruszkę który jest bardzo ceniony w naszej parafii. 

Więcej…

 

Pod takim hasłem 6 marca odbyło się spotkanie szkoleniowo - informacyjne, które z okazji Dnia Kobiet ufundowała naszym Paniom Rada Dzielnicy Klokocin.W spotkaniu które w profesjonalny sposób przygotował personel salonu kosmetycznego "Studio Beauty" wzięło udział ok. 30 Pań. 

Więcej…

 
Pogoda
Reklama
Cytat dnia
Problem z ludźmi, którzy nie mają wad, polega na tym, że zwykle mają masę irytujących cnót.
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..